Jaką kwotę chcesz pożyczyć?

Kwota
Ilość rat
Wysokość raty:

Weź pożyczkę

Pożyczki:  -Kredito24-    -Zaplo-    -Wonga-    -Vivus-    -Chwilówkomat-    -FerratumBank-    -Hapi-    -MondeoNow-    -BGŻ BNP-    -Eurobank-

Nasza oferta

Kredyt na dowód oraz pożyczka na dowód
Już od 300zł
Szybka decyzja
Minimum formalności
Stałe raty bez ukrytych opłat
Zgłoszenia przyjmujemy 7 dni w tygodniu

Zainteresowany?

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!pożyczki na dowód

Blog finansowy


Opóźnienie w spłacie kredytu czyli Gdy nie możemy spłacić kredytu [Edytuj]

Marzec 10, 2016

Udostępnij na:
Opóźnienie w spłacie kredytu
Opóźnienie w spłacie kredytu

Zaciągając kredyt bierzemy na siebie odpowiedzialność za jego spłatę wraz z odsetkami. W życiu każdego z nas zdarzają się jednak sytuacje nieprzewidziane, w których może się znaleźć każdy z nas. Skutkować one mogą tym, że nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętego kredytu. Jak wygląda postępowanie banku w tego rodzaju sytuacji? Oczywiście wszystko jest uprzednio omawiane w umowie kredytowej i każdy kredytobiorca wie, jakie konsekwencje go czekają w momencie zaprzestania spłacania rat kredytowych. Bank przede wszystkim uważnie obserwuje każdego kredytobiorcę, aby jak najwcześniej wyłapać ewentualne opóźnienie w spłacie kredytu badz rat. Jeśli kredyt wraz z odsetkami nie jest spłacany terminowo rozpoczyna naliczanie odsetek karnych. Kredytobiorca ma obowiązek ich spłacenia w pierwszej kolejności tzn. przed kolejnymi ratami. Dlatego bardzo ważne jest spłacanie kredytu w wyznaczonych przez bank terminach ponieważ skumulowane odsetki za nawet niewielkie opóźnienia mogą dać dużą sumę. Dodatkowo jeśli kredytobiorca nie spłaca w terminie swoich zobowiązań naraża się na uzyskanie złej opinii w Biurze Informacji Kredytowej. Może to mieć negatywny wpływ na naszą historię kredytową, ważną w momencie starania się o kolejny kredyt. Dlatego, gdy otrzymamy od banku wezwanie do natychmiastowej zapłaty zaległości warto ją uregulować zanim otrzymamy złą opinię jako kredytobiorcy lub wypowiedzenie umowy kredytowej.

Gdy nie możemy spłacić kredytu

Wzięcie kredytu wiąże się z zobowiązaniem do jego spłaty w określonych ratach. Każdego z nas jako kredytobiorców może jednak spotkać coś nieprzewidywalnego. Sytuacja finansowa kredytobiorcy jest bardzo ważna dla banku. Zanim udzieli nam on kredytu przeprowadza szereg działań w celu sprawdzenia naszej kondycji finansowej. Istnieje jednak grupa kredytobiorców niezdolnych do spłaty swoich zobowiązań. Tego rodzaju zobowiązania są dla banku tzw. złymi kredytami. Jest sytuacja niekorzystna zarówno dla Banku jak i dla kredytobiorcy. Najgorsze co możemy zrobić to wpaść w spiralę długu tzn. brać pożyczki w różnych instytucjach finansowych na spłatę dotychczasowego zadłużenia. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie naszej sytuacji bankowi. Musimy to zrobić jak najszybciej. Bank pomoże nam rozwiązać problem chwilowego braku gotówki poprzez odroczenie terminu spłaty kredytu lub ustaleniu nowych zasad jego spłacania. Jeśli kredyt był w dużej kwocie to możemy otrzymać propozycję sfinansowania go drugim kredytem w tym samym banku. Będzie to tzw. kredyt konsolidacyjny. Warto również poszukać pomocy wśród rodziny lub znajomych. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku także warto zawrzeć umowę odnośnie terminu zwrotu gotówki.

Udostępnij na:
No votes yet.
Please wait...

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!

Pożyczka na dowód, kredyt na dowód - pożyczka i kredyt bez zaświadczeń, przez internet