Jaką kwotę chcesz pożyczyć?

Kwota
Ilość rat
Wysokość raty:

Weź pożyczkę

Pożyczki:  -Kredito24-    -Zaplo-    -Wonga-    -Vivus-    -Chwilówkomat-    -FerratumBank-    -Hapi-    -MondeoNow-    -BGŻ BNP-    -Eurobank-

Nasza oferta

Kredyt na dowód oraz pożyczka na dowód
Już od 300zł
Szybka decyzja
Minimum formalności
Stałe raty bez ukrytych opłat
Zgłoszenia przyjmujemy 7 dni w tygodniu

Zainteresowany?

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!pożyczki na dowód

Blog finansowy


Kupno własnego mieszkania czy kalkulator hipoteczny? [Edytuj]

Marzec 31, 2016

Udostępnij na:

Dziś wielu młodych ludzi marzy o swoich czterech kątach. Niestety nie wszystkich, a raczej mało kogo stać na zakup nowego mieszkania.
Jak wygląda proces kupna mieszkania w Polsce? Kiedy możemy otrzymać kredyt hipoteczny?
Załóżmy, że jesteśmy bogaczami i kredyt nas nie interesuje, wtedy pozostaje nam sama przyjemność. Możemy wtedy szukać mieszkania na własną rękę lub wynająć dewelopera, która zrobi to za nas. Dobierze i odpowiednio zweryfikuje nasze preferencje cenowe, standardowe oraz lokalizacyjne. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu, wystarczy odpowiednio uzgodnić cenę, zapłacić i nie pozostaje nam nic innego jak wprowadzić się. Co dzieje się kiedy niestety nie jesteśmy bogaci i musimy wziąć kredyt hipoteczny?
Tutaj z reguły droga jest długa i mozolna. Po pierwsze musimy pracować, to najważniejszy aspekt, po którym ocenia się naszą zdolność kredytową. Prócz tego aspektu nie powinniśmy mieć innych zobowiązań wobec banków. No i oczywiście nasza pensja musi być odpowiednio duża, aby dać bankowi pewność, że będziemy w stanie spłacać raty. Dodatkowo, musimy dostarczyć bankowi naszą umowę najlepiej na czas nieokreślony. Kiedy spełnimy te warunki orzemy być prawie pewni, że otrzymamy kredyt na wymarzone mieszkanie. Co dalej? 30 lat zobowiązania. Niestety, nie można się łudzić. ktoś kto myśli, że weźmie kredyt na 30 lat w wysokości 250 tysięcy złotych i w sumie będzie miał do spłaty po tych latach 290 tysięcy złotych – niestety bardzo się myli. Musimy się liczyć z tym, że kredyty takie najczęściej oprocentowane są stuprocentowo. Tak to nie jest żart – to oznacza, że w sumie do zapłacenia będzie pół miliona złotych. Tak działa system bankowy w Polsce i na całym świcie. Jeżeli chodzi o dobór banków, tutaj nie ma dużych rozbieżności jeżeli chodzi o oprocentowanie. Banko konkurują więc niemożliwa jest duża różnica między jednym a drugim. Wszystko jest idealne wyliczone. Więc, jeżeli ktoś się waha to na dobra sprawę nie ma po co. Każdy bank ma obecną ofertę z różnicą niuansów. Każdy biorący kredyt mający obecnie prace musi również zweryfikować jaki jest jej rodzaj i czy za 20 lat będzie pracował w tym samym miejscu.
Jeżeli ktoś jest np. przedstawicielem handlowym lub farmaceutycznym, musi liczyć się z tym, że nie będzie nim przez 30 lat. W tej branży jest ciągła rotacja., z resztą jak w każdej firmie prywatnej. Więc najbezpieczniej mają osoby pracujące na tzw. państwówce, jednak w tym przypadku zarobki są dużo mniejszej więc sama szansa na otrzymanie kredytu jest mała. Mówię tutaj o zwykłych pracownikach na etacie. Więc każda strona ma swoje wady i zalety, należy umieć przewidzieć rozwój swoich finansów oraz zweryfikować, czy będziemy wypłacalni i nie wpadniemy w tak zwaną spiralę długów, z której ciężko się później wydostać.

Kalkulator hipoteczny

Udostępnij na:
No votes yet.
Please wait...

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!

Pożyczka na dowód, kredyt na dowód - pożyczka i kredyt bez zaświadczeń, przez internet