Jaką kwotę chcesz pożyczyć?

Kwota
Ilość rat
Wysokość raty:

Weź pożyczkę

Pożyczki:  -Kredito24-    -Zaplo-    -Wonga-    -Vivus-    -Chwilówkomat-    -FerratumBank-    -Hapi-    -MondeoNow-    -BGŻ BNP-    -Eurobank-

Nasza oferta

Kredyt na dowód oraz pożyczka na dowód
Już od 300zł
Szybka decyzja
Minimum formalności
Stałe raty bez ukrytych opłat
Zgłoszenia przyjmujemy 7 dni w tygodniu

Zainteresowany?

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!pożyczki na dowód

Blog finansowy


Kredyt Hipoteczny pożyczka na nowy dom [Edytuj]

Listopad 25, 2015

Udostępnij na:

Czy marzysz o nowym, sprawniejszym samochodzie? Przytulnym domku z ogródkiem? A może myślisz o ekscytującej podróży? Kredyt o niskiej marży i

Pieniądzedogodnych ratach jest w stanie Ci pomóc. Jeżeli zechcesz rozłożymy te raty indywidualnie, dostosowując je do Twoich potrzeb, to dla nas żaden problem. Nie próbuj doszukiwać się kruczków ani haczyków- to zwykłe marnotrawstwo czasu, który powinieneś poświęcić na radowanie się spełnionym marzeniem. Kredyt gotówkowy, którego chcemy ci udzielić nie będzie obrośnięty biurokratycznymi trickami. Dlaczego? Ponieważ my udzielamy pomocy poprzez dawanie kredytów, a nie okradamy uczciwych ludzi takich jak Ty. Wystarczy skonsultować się z przedstawicielem naszego banku, który skrupulatnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Procedury nie są skomplikowane, nie będziesz musiał podpisywać setek bezwartościowych świstków- dla nas to zbędne gromadzenie makulatury. Wystarczy jedna umowa i kredyt może być już Twój. Nie czekaj i skieruj się do najbliższego oddziału naszego banku. Weź kredyt!

Kredyt
Czy kredyt znany był już naszym przodkom? A może to właśnie oni są twórcami i pomysłodawcami pierwszych kredytów? Zanim jednak przejdziemy do historii samego kredytu warto napisać czym jest kredyt?
Kredyt jest jedną z form pożyczki, którą zazwyczaj swoim klientom oferują banki. Mamy wówczas do czynienia z kredytem bankowym, który polega na udzieleniu pożyczki na określoną kwotę przez bank, klientowi, zwanemu powszechnie kredytobiorcą, który według umowy zobowiązuje się do spłacenia w określonym czasie kredytu. Bank udziela klientowi kredytu w oparciu o pewne zobowiązania, zawarte w umowie. Udzielany przez bank kredyt zależny jest od stóp procentowych ustalanych co miesiąc przez Radę Polityki Pieniężnej razem z prezesem Narodowego Banku Polskiego. W ten sposób w zamian za koszty kredytu bank otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji i odsetek. Kredyt bankowy dzieli się z kolei na wiele innych kredytów m. in. kredyt gospodarczy i kredyt dla osób fizycznych. Przy zawieraniu umowy dotyczącej kredytu bankowego bardzo ważne jest, aby bank sprawdził czy klient ubiegający się o kredyt jest w pewnej sytuacji finansowej i będzie mógł go spłacić m. in. na tej podstawie przyznawana jest kwota kredytu.
Powyżej w skrócie wspomnieliśmy o jednym z rodzajów kredytu, wspominając czym w ogóle jest kredyt, od czego zależny jest udzielany przez bank kredyt oraz o czym należy pamiętać przy zawieraniu umowy z klientem ubiegającym się o kredyt. Spośród znanych w Polsce kredytów wymienia się także kredyt towarowy, pożyczka na dom , inwestycyjny, konsumpcyjny, obrotowy i wiele innych. Każdy z wyżej wymienionych kredytów stanowi formę pożyczki na rzecz osoby wnioskującej o kredyt.
Skąd, zatem wziął się pomysł pożyczek, i co za tym idzie, zaciągania kredytów. Zarówno pomysł, jak i sam kredyt pojawił się wraz z początkiem wybijania monet i utworzenia środka płatniczego, jakim jest pieniądz. I choć już w starożytności mowa była choć nie o kredycie, ale o pożyczce, to właśnie kredyt tam ma swoje początki. Rozwój banków nastąpił w dobie średniowiecza, kiedy to kupcy włoscy czy hiszpańscy przemieszczając się z miejsca na miejsce mieli założone spółki, w których przetrzymywali pieniądze, wtedy wówczas intensywnie wraz z rozwojem banków rosło zapotrzebowanie na kredyty. Ludność miejska zapożyczała się u określonego kupca i spłacała często podwojoną kwotę wziętą w ramach dziś powszechnie znanego kredytu.
Kredyt obecnie jest bardzo znaną formą pożyczki, proponowaną przez wszystkie banki i często wykorzystywaną przez współczesne społeczeństwo.

Kredyt a pożyczka – podobieństwa i różnice

pożyczka na dom
pożyczka na dom

Pojęcia kredytu i pożyczki na dowód  bardzo często używane są zamiennie. Mimo to więcej je dzieli niż łączy. Warto więc zapoznać się z zasadniczymi cechami obu typów instrumentów finansowych.

Kredyt tylko w banku, pożyczka także u sąsiada
Chcąc zaciągnąć kredyt, możemy tego dokonać tylko i wyłącznie w banku. Zgodnie z art. 5 Prawa bankowego kredyt jest „czynnością bankową”, co skutkuje szeregiem konsekwencji ekonomicznych – prawnych. Jedną z nich jest konieczność zawarcia umowy kredytu na piśmie pod rygorem nieważności. W dokumencie tym powinna znaleźć się m. in. kwota kredytu, oprocentowanie, rzeczywista roczna stopa oprocentowania, zasady i termin spłaty i wysokość prowizji oraz jasno określony cel kredytu. Zasadą przy udzielaniu kredytu jest jego odpłatność w postaci prowizji i odsetek umownych.
W odróżnieniu od kredytu, pożyczkodawcą może być instytucja, ale również osoba fizyczna. Dalsze różnice widać w mniej formalnym charakterze pożyczki. Otóż, pożyczka może być udzielona na dowolny cel (nie ma konieczności jego dookreślenia w umowie). Obowiązuje też dowolność formy – pisemnej lub ustnej (dla celów dowodowych wymagana jest jednak forma pisemna dla kwoty powyżej 500 zł). Zamierzając pożyczyć pieniądze, możemy zrobić to także nieodpłatnie.

Udostępnij na:
No votes yet.
Please wait...

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!

Pożyczka na dowód, kredyt na dowód - pożyczka i kredyt bez zaświadczeń, przez internet