Jaką kwotę chcesz pożyczyć?

Kwota
Ilość rat
Wysokość raty:

Weź pożyczkę

Pożyczki:  -Kredito24-    -Zaplo-    -Wonga-    -Vivus-    -Chwilówkomat-    -FerratumBank-    -Hapi-    -MondeoNow-    -BGŻ BNP-    -Eurobank-

Nasza oferta

Kredyt na dowód oraz pożyczka na dowód
Już od 300zł
Szybka decyzja
Minimum formalności
Stałe raty bez ukrytych opłat
Zgłoszenia przyjmujemy 7 dni w tygodniu

Zainteresowany?

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!pożyczki na dowód

Blog finansowy


Historia kredytowa i jej znaczenie w BIK [Edytuj]

Luty 23, 2016

Udostępnij na:

Każdy, kto miał kontakt z bankiem, wie doskonale, jak ważna jest nasza historia kredytowa. To ona decyduje o tym, czy będziemy mogli strać się o kredyt, to ona może zadecydować o tym, czy taka pożyczka zostanie nam przyznana. Historia kredytowa ma też coraz większy wpływ na to, czy zostanie nam przyznana pożyczka w instytucji pozabankowej oraz na to, czy będziemy mogli dokonać zakupów na raty. Dlaczego nasza historia kredytowa jest tak ważna?
Dane, które zbiera na temat naszych kredytów i pożyczek BIK, to ważne źródło informacji o nas i o naszych finansach. Bank, który będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową, zacznie właśnie od zapoznania się z naszą historią kredytową oraz od analizy tych informacji, które posiada na nasz temat BIK. Jakie są to informacje? Dotyczyć mogą one naszych dotychczasowych kredytów i pożyczek, zarówno tych spłaconych, jak i tych, których spłacenie sprawiło nam sporo problemów. Dzięki temu banki, w których staramy się o przyznanie kredytu, będą mogły sprawdzać, czy można nam zaufać i jak do tej pory radziliśmy sobie z pożyczkami. Jeśli informacje w BIK wskazują na to, że zaciągnięte zobowiązania finansowe regulujemy na czas, nasze szanse na pozyskanie kredytu znacznie się zwiększają. Gorzej, gdy nasza historia kredytowa w BIK zawiera dane, które wskazują na nasze problemy w związku ze spłata zadłużenia. Taka historia przekreśla zazwyczaj nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego i sprawia, że wsparcia finansowego musimy szukać gdzie indziej.

Masz wielkie plany na przyszłość i chcesz je realizować krok po kroku. Na drodze stoi tylko jedna przeszkoda – brak gotówki. Nie musi być to wielki problem. Przecież banki mają dziś wiele ciekawych ofert dla takich jak Ty, a kredyty wydają się być ofertą idealną dla każdego, dostępną na wyciągnięcie ręki. Niestety, to tylko pozory. O ile banki bardzo chętnie reklamują kredyty, to przy ich udzielaniu zachowują nieco większą powściągliwość. Osoba, która z takiej metody finansowania większych wydatków ma zamiar skorzystać, musi zatem poświęcić trochę czasu na wypełnienie odpowiednich dokumentów. Wniosek o przyznanie kredytu, zaświadczenie o zarobkach – wszystko to jest bardzo ważne w chwili, gdy staramy się w banku o kredyt. Najważniejsze wydają się jednak te informacje, które posiada o nas BIK. To właśnie z nim, Biurem Informacji Kredytowej, będzie się kontaktował bank przed podjęciem decyzji na temat naszego kredytu. Wiele osób boi się BIK-u. Dlaczego? Bo wiele osób wychodzi z założenia, że BIK gromadzi tylko i wyłącznie informacje na temat tych osób, które zaciągają kredyty i pożyczki, a następnie – nie spłacają ich na czas. A przecież do BIK trafiają i bardzie optymistyczne informacje, a nie każdy, kto figuruje w BIK ma problemy finansowe i zadłużenie. Banki oraz inne instytucje pożyczkowe informują przecież biuro i o naszych kredytach spłaconych w terminie, dzięki czemu każdy z nas może budować pozytywną historię kredytową i bez większych problemów zaciągać kolejne kredyty w bankach.

Udostępnij na:
No votes yet.
Please wait...

Wypełnij darmowy wniosek bez zobowiązań już teraz!

Pożyczka na dowód, kredyt na dowód - pożyczka i kredyt bez zaświadczeń, przez internet